[ପଂଚାମୃତ ସ୍ନାନାଭିଷେକମ୍] ᐈ Panchamruta Snanam Lyrics In Oriya/Odia Pdf

Panchamruta Snanam Lyrics In Oriya/Odia

କ୍ଷୀରାଭିଷେକଂ
ଆପ୍ଯା॑ଯସ୍ଵ॒ ସମେ॑ତୁ ତେ ଵି॒ଶ୍ଵତ॑ସ୍ସୋମ॒ଵୃଷ୍ଣି॑ଯଂ । ଭଵା॒ଵାଜ॑ସ୍ଯ ସଂଗ॒ଧେ ॥ କ୍ଷୀରେଣ ସ୍ନପଯାମି ॥

ଦଧ୍ଯାଭିଷେକଂ
ଦ॒ଧି॒କ୍ରାଵଣ୍ଣୋ॑ ଅ॒କାରିଷଂ॒ ଜି॒ଷ୍ଣୋରଶ୍ଵ॑ସ୍ଯ ଵା॒ଜିନଃ॑ । ସୁ॒ର॒ଭିନୋ॒ ମୁଖା॑କର॒ତ୍ପ୍ରଣ॒ ଆଯୂଗ୍-ମ୍॑ଷିତାରିଷତ୍ ॥ ଦଧ୍ନା ସ୍ନପଯାମି ॥

ଆଜ୍ଯାଭିଷେକଂ
ଶୁ॒କ୍ରମ॑ସି॒ ଜ୍ଯୋତି॑ରସି॒ ତେଜୋ॑ଽସି ଦେ॒ଵୋଵସ୍ସ॑ଵିତୋ॒ତ୍ପୁ॑ନା॒ ତ୍ଵଚ୍ଛି॑ଦ୍ରେଣ ପ॒ଵିତ୍ରେ॑ଣ॒ ଵସୋ॒ ସ୍ସୂର୍ଯ॑ସ୍ଯ ର॒ଶ୍ମିଭିଃ॑ ॥ ଆଜ୍ଯେନ ସ୍ନପଯାମି ॥

ମଧୁ ଅଭିଷେକଂ
ମଧୁ॒ଵାତା॑ ଋତାଯତେ ମଧୁ॒କ୍ଷରଂତି॒ ସିଂଧ॑ଵଃ । ମାଧ୍ଵୀ᳚ର୍ନସ୍ସଂ॒ତ୍ଵୋଷ॑ଧୀଃ । ମଧୁ॒ନକ୍ତ॑ ମୁ॒ତୋଷସି॒ ମଧୁ॑ମ॒ତ୍ପାର୍ଥି॑ଵ॒ଗ୍-ମ୍॒ ରଜଃ॑ । ମଧୁ॒ଦ୍ଯୌର॑ସ୍ତୁ ନଃ ପି॒ତା । ମଧୁ॑ମାନ୍ନୋ॒ ଵନ॒ସ୍ପତି॒ର୍ମଧୁ॑ମାଗ୍-ମ୍ ଅସ୍ତୁ॒ ସୂର୍ଯଃ॑ । ମାଧ୍ଵୀ॒ର୍ଗାଵୋ॑ ଭଵଂତୁ ନଃ ॥ ମଧୁନା ସ୍ନପଯାମି ॥

ଶର୍କରାଭିଷେକଂ
ସ୍ଵା॒ଦୁଃ ପ॑ଵସ୍ଵ ଦି॒ଵ୍ଯାଯ॒ ଜନ୍ମ॑ନେ ସ୍ଵା॒ଦୁରିଂଦ୍ରା᳚ଯ ସୁ॒ହଵୀ᳚ତୁ॒ ନାମ୍ନେ᳚ । ସ୍ଵା॒ଦୁର୍ମି॒ତ୍ରାଯ॒ ଵରୁ॑ଣାଯ ଵା॒ଯଵେ ବୃହ॒ସ୍ପତ॑ଯେ॒ ମଧୁ॑ମା॒ଗ୍-ମ୍ ଅଦା᳚ଭ୍ଯଃ ॥ ଶର୍କରଯା ସ୍ନପଯାମି ॥

ଯାଃ ଫ॒ଲିନୀର୍ଯା ଅ॑ଫ॒ଲା ଅ॑ପୁ॒ଷ୍ପାଯାଶ୍ଚ॑ ପୁ॒ଷ୍ପିଣୀଃ᳚ । ବୃହ॒ସ୍ପତି॑ ପ୍ରସୂତା॒ସ୍ତାନୋ ମୁଂଚସ୍ତ୍ଵଗ୍-ମ୍ ହ॑ସଃ ॥ ଫଲୋଦକେନ ସ୍ନପଯାମି ॥

ଶୁଦ୍ଧୋଦକ ଅଭିଷେକଂ
ଓଂ ଆପୋ॒ ହିଷ୍ଠା ମ॑ଯୋ॒ଭୁଵଃ॑ । ତା ନ॑ ଊ॒ର୍ଜେ ଦ॑ଧାତନ । ମ॒ହେରଣା॑ଯ॒ ଚକ୍ଷ॑ସେ । ଯୋ ଵଃ॑ ଶି॒ଵତ॑ମୋ॒ ରସଃ॑ । ତସ୍ଯ॑ ଭାଜଯତେ॒ ହ ନଃ॒ । ଉ॒ଷ॒ତୀରି॑ଵ ମା॒ତରଃ॑ । ତସ୍ମା॒ ଅର॑ଂଗ ମାମ ଵଃ । ଯସ୍ଯ॒ କ୍ଷଯା॑ଯ॒ ଜି॑ନ୍ଵଥ । ଆପୋ॑ ଜ॒ନଯ॑ଥା ଚ ନଃ ॥ ଇତି ପଂଚାମୃତେନ ସ୍ନାପଯିତ୍ଵା ॥

********

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *