[ମଂତ୍ର ପୁଷ୍ପମ୍] ᐈ Mantra Pushpam Lyrics In Oriya/Odia Pdf

Mantra Pushpam Oriya/Odia Lyrics

ଭ॒ଦ୍ରଂ କର୍ଣେ॑ଭିଃ ଶୃଣୁ॒ଯାମ॑ ଦେଵାଃ । ଭ॒ଦ୍ରଂ ପ॑ଶ୍ଯେମା॒କ୍ଷଭି॒ର୍ଯଜ॑ତ୍ରାଃ । ସ୍ଥି॒ରୈରଂଗୈ᳚ସ୍ତୁଷ୍ଟୁ॒ଵାଗ୍-ମ୍ସ॑ସ୍ତ॒ନୂଭିଃ॑ । ଵ୍ଯଶେ॑ମ ଦେ॒ଵହି॑ତଂ॒ ଯଦାଯୁଃ॑ ॥ ସ୍ଵ॒ସ୍ତି ନ॒ ଇଂଦ୍ରୋ॑ ଵୃ॒ଦ୍ଧଶ୍ର॑ଵାଃ । ସ୍ଵ॑ସ୍ତି ନଃ॑ ପୂ॒ଷା ଵି॒ଶ୍ଵଵେ॑ଦାଃ । ସ୍ଵ॒॒ସ୍ତିନ॒ସ୍ତାର୍କ୍ଷ୍ଯୋ॒ ଅରି॑ଷ୍ଟନେମିଃ । ସ୍ଵ॒ସ୍ତି ନୋ॒ ବୃହ॒ସ୍ପତି॑ର୍ଦଧାତୁ ॥ ଓଂ ଶାଂତିଃ॒ ଶାଂତିଃ॒ ଶାଂତିଃ॑ ॥

ଯୋ॑ଽପାଂ ପୁଷ୍ପଂ॒ ଵେଦ॑ ପୁଷ୍ପ॑ଵାନ୍ ପ୍ର॒ଜାଵା᳚ନ୍ ପଶୁ॒ମାନ୍ ଭ॑ଵତି । ଚଂ॒ଦ୍ରମା॒ ଵା ଅ॒ପାଂ ପୁଷ୍ପମ୍᳚ । ପୁଷ୍ପ॑ଵାନ୍ ପ୍ର॒ଜାଵା᳚ନ୍ ପଶୁ॒ମାନ୍ ଭ॑ଵତି । ଯ ଏ॒ଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ॑ଽପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି ।

ଅ॒ଗ୍ନିର୍ଵା ଅ॒ପାମା॒ଯତ॑ନଂ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯୋ᳚ଽଗ୍ନେରା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଆପୋ॒ଵା ଅ॒ଗ୍ନେରା॒ଯତ॑ନଂ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯ ଏ॒ଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ॑ଽପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି ।

ଵା॒ଯୁର୍ଵା ଅ॒ପାମା॒ଯତ॑ନମ୍ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯୋ ଵା॒ଯୋରା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଆପୋ॒ ଵୈ ଵା॒ଯୋରା॒ଯତ॑ନଂ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯ ଏ॒ଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ॑ଽପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି ।

ଅ॒ସୌ ଵୈ ତପ॑ନ୍ନ॒ପାମା॒ଯତ॑ନଂ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯୋ॑ଽମୁଷ୍ଯ॒ତପ॑ତ ଆ॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଆପୋ॒ ଵା ଅ॒ମୁଷ୍ଯ॒ତପ॑ତ ଆ॒ଯତ॑ନଂ ।ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯ ଏ॒ଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ॑ଽପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି ।

ଚଂ॒ଦ୍ରମା॒ ଵା ଅ॒ପାମା॒ଯତ॑ନମ୍ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯଶ୍ଚଂ॒ଦ୍ରମ॑ସ ଆ॒ଯତ॑ନଂ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଆପୋ॒ ଵୈ ଚଂ॒ଦ୍ରମ॑ସ ଆ॒ଯତ॑ନଂ॒ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯ ଏ॒ଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ॑ଽପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି ।

ନକ୍ଷ୍ତ୍ର॑ତ୍ରାଣି॒ ଵା ଅ॒ପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯୋ ନକ୍ଷ୍ତ୍ର॑ତ୍ରାଣାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଆପୋ॒ ଵୈ ନକ୍ଷ॑ତ୍ରାଣାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯ ଏ॒ଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ॑ଽପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି ।

ପ॒ର୍ଜନ୍ଯୋ॒ ଵା ଅ॒ପାମା॒ଯତ॑ନଂ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯଃ ପ॒ର୍ଜନ୍ଯ॑ସ୍ଯା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଆପୋ॒ ଵୈ ପ॒ର୍ଜନ୍ଯ॑ସ୍ଯା॒ଯତ॑ନଂ॒ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯ ଏ॒ଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ॑ଽପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି ।

ସଂ॒ଵ॒ତ୍ସ॒ରୋ ଵା ଅ॒ପାମା॒ଯତ॑ନଂ॒ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯଃ ସଂ॑ଵତ୍ସ॒ରସ୍ଯା॒ଯତ॑ନଂ॒ ଵେଦ॑ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଆପୋ॒ ଵୈ ସଂ॑ଵତ୍ସ॒ରସ୍ଯା॒ଯତ॑ନଂ॒ । ଆ॒ଯତ॑ନଵାନ୍ ଭଵତି । ଯ ଏଵଂ ଵେଦ॑ । ଯୋ᳚ଽପ୍ସୁ ନାଵଂ॒ ପ୍ରତି॑ଷ୍ଠିତାଂ॒ ଵେଦ॑ । ପ୍ରତ୍ଯେ॒ଵ ତି॑ଷ୍ଠତି ।

ଓଂ ରା॒ଜା॒ଧି॒ରା॒ଜାଯ॑ ପ୍ରସହ୍ଯ ସା॒ହିନେ᳚ । ନମୋ॑ ଵ॒ଯଂ ଵୈ᳚ଶ୍ରଵ॒ଣାଯ॑ କୁର୍ମହେ । ସ ମେ॒ କାମା॒ନ୍ କାମ॒ କାମା॑ଯ॒ ମହ୍ଯମ୍᳚ । କା॒ମେ॒ଶ୍ଵ॒ରୋ ଵୈ᳚ଶ୍ରଵ॒ଣୋ ଦ॑ଦାତୁ । କୁ॒ବେ॒ରାଯ॑ ଵୈଶ୍ରଵ॒ଣାଯ॑ । ମ॒ହା॒ରାଜାଯ॒ ନମଃ॑ ।

ଓଂ᳚ ତଦ୍ବ୍ର॒ହ୍ମ । ଓଂ᳚ ତଦ୍ଵା॒ଯୁଃ । ଓଂ᳚ ତଦା॒ତ୍ମା ।
ଓଂ᳚ ତଦ୍ସ॒ତ୍ଯମ୍ । ଓଂ᳚ ତତ୍ସର୍ଵମ୍᳚ । ଓଂ᳚ ତତ୍ପୁରୋ॒ର୍ନମଃ ॥

ଅଂତଶ୍ଚରତି॑ ଭୂତେ॒ଷୁ ଗୁହାଯାଂ ଵି॑ଶ୍ଵମୂ॒ର୍ତିଷୁ ।
ତ୍ଵଂ ଯଜ୍ଞସ୍ତ୍ଵଂ ଵଷଟ୍କାରସ୍ତ୍ଵ-ମିଂଦ୍ରସ୍ତ୍ଵଗ୍-ମ୍
ରୁଦ୍ରସ୍ତ୍ଵଂ ଵିଷ୍ଣୁସ୍ତ୍ଵଂ ବ୍ରହ୍ମତ୍ଵଂ॑ ପ୍ରଜା॒ପତିଃ ।
ତ୍ଵଂ ତ॑ଦାପ॒ ଆପୋ॒ ଜ୍ଯୋତୀ॒ରସୋ॒ଽମୃତଂ ବ୍ରହ୍ମ॒ ଭୂର୍ଭୁଵ॒ସ୍ସୁଵ॒ରୋମ୍ ।

ଈଶାନସ୍ସର୍ଵ॑ ଵିଦ୍ଯା॒ନାମୀ॒ଶ୍ଵରସ୍ସର୍ଵ॑ଭୂତା॒ନାଂ
ବ୍ରହ୍ମାଧି॑ପତି॒ର୍-ବ୍ରହ୍ମ॒ଣୋଽଧି॑ପତି॒ର୍-ବ୍ରହ୍ମା॑ ଶିଵୋ ମେ॑ ଅସ୍ତୁ॒ ସଦାଶି॒ଵୋମ୍ ।

ତଦ୍ଵିଷ୍ଣୋଃ᳚ ପର॒ମଂ ପ॒ଦଗ୍-ମ୍ ସଦା॑ ପଶ୍ଯଂତି
ସୂ॒ରଯଃ॑ । ଦି॒ଵୀଵ॒ ଚକ୍ଷୁ॒ରାତ॑ତମ୍ । ତଦ୍ଵିପ୍ରା॑ସୋ
ଵିପ॒ନ୍ଯଵୋ॑ ଜାଗୃ॒ଵାଗ୍-ମ୍ ସସ୍ସମିଂ॑ଧତେ ।
ଵିଷ୍ନୋ॒ର୍ଯତ୍ପ॑ର॒ମଂ ପ॒ଦମ୍ ।

ଋତଗ୍-ମ୍ ସ॒ତ୍ଯଂ ପ॑ରଂ ବ୍ର॒ହ୍ମ॒ ପୁ॒ରୁଷଂ॑ କୃଷ୍ଣ॒ପିଂଗ॑ଲମ୍ ।
ଊ॒ର୍ଧ୍ଵରେ॑ତଂ ଵି॑ରୂପା॒କ୍ଷଂ॒ ଵି॒ଶ୍ଵରୂ॑ପାଯ॒ ଵୈ ନମୋ॒ ନମଃ॑ ॥

ଓଂ ନା॒ରା॒ଯ॒ଣାଯ॑ ଵି॒ଦ୍ମହେ॑ ଵାସୁଦେ॒ଵାଯ॑ ଧୀମହି ।
ତନ୍ନୋ॑ ଵିଷ୍ଣୁଃ ପ୍ରଚୋ॒ଦଯା᳚ତ୍ ॥

ଓଂ ଶାଂତିଃ॒ ଶାଂତିଃ॒ ଶାଂତିଃ॑ ।

********

Also Read:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *